geotrust
03 فروردین 1402 - 12:30

تشدید نظارت بر اراضی ملی گلستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: با توجه به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی تجاوز به اراضی ملی افزایش پیدا می کند برای جلوگیری از این کار نظارت های نوروزی تشدید می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان حمید سلامتی با اشاره به روز جهانی آب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هرساله از سوی سازمان ملل متحد ۲۲ مارس مصادف با ۲ فروردین ماه روز جهانی آب نامگذاری شده و شعار امسال برای این روز" شتاب در تغییر برای حل بحران آب و بهداشت" است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در جهان شاهد تغییرات اقلیمی گسترده در کره زمین بوده و موضوع آب به عنوان یکی از اصلی ترین مولفه های تاثیرپذیر از تغییر اقلیم بوده و نیاز جدی به توجه و برنامه ریزی سازگار با این شرایط دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان خاطرنشان کرد: منابع طبیعی و پوشش گیاهی نقش کلیدی در کاهش اثرات تغییر اقلیم داشته به طوری که پوشش گیاهی جنگل ها و مراتع در ترسیب کربن و تخفیف اثرات تغییر اقلیم بسیار موثر هستند.

وی ادامه داد: حفظ و توسعه پوشش گیاهی در تخفیف پدیده بحران آب و بهداشت نقش موثری دارد و بر این اساس با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز درختکاری سال گذشته و تاکید رئیس جمهور و سیاست منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، با اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت بتوانیم در شتاب در تغییر با توجه به شعار سازمان ملل متحد نقشی داشته باشیم.

سلامتی گفت: در راستای جلوگیری و پیشگیری از تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی استان در ایام تعطیلات، کشیک های نوروزی در سطح اراضی ملی استان گلستان فعال بوده و تشدید می شود.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1105941